14. 1. 2018

DEŇ V BRATISLAVE A KURZ SEBALÍČENIA

Môj diár sa pomaly zapĺňa príjemnými udalosťami a ja nemôžem mať z toho väčšiu radosť. Avšak najpríjemnejšou udalosťou za január bol kurz sebalíčenia - a to môžem povedať s istotou, aj keď január je ešte len v polovici.

So sestrou sme absolvovali kurz sebalíčenia, aby sme sa zlepšili v tom, čo už vieme a naučili to, čo je pre nás neznáme alebo problémové. Pre mňa to boli jednoznačne očné tiene, ktoré mi robili odjakživa problém, ale po tomto kurze som si to konečne osvojila a teraz to treba len trénovať, trénovať, trénovať...

Na podobnom kurze sme ešte neboli, takže sme boli plné očakávaní. Pani Beáta, ktorá kurz viedla, bola veľmi príjemná a tak sa celý kurz niesol v príjemnom uvoľnenom duchu. V rámci kurzu sme používali kozmetiku MARY KAY, od starostlivosti o pleť až po dekoratívku. Začali sme odlíčením tváre a jej dočistením a pokračovali sme analýzou pleti a výberom vhodného odtieňu make-upu. Bolo zaujímavé zistiť, že so sestrou sme sa zhodli na rovnakom odtieni make-upu. Od našich úplných začiatkov v "beauty oblasti" sme si mysleli, že by mala používať make-up o odtieň tmavší od môjho, takže vždy keď ja som si kúpila odtieň 01, ona automaticky siahla po 02. Po tom, čo sme si vybrali vhodný odtieň, na pleť sme naniesli fixačný gél/primer, ktorý som si na konci kurzu zakúpila, pretože bol fakt dobrý. Ďalším krokom bol make-up, ktorý si domov odniesla sestra, a pokračovali sme jeho zafixovaním pomocou minerálneho púdrového make-upu. Ďalej sme sa venovali jemnému kontúrovaniu a prešli sme k očiam, z čoho som mala najväčší strach, pretože ako som už spomínala - očné tiene nebola vôbec moja parketa. Myslím si, že mi to celkom na prvýkrát išlo. Špirála a obočie nám problém nerobili, trocha sme sa však potrápili pri výbere správneho odtieňa rúžu. Myslím, že výsledný look nám obom vyšiel podľa predstáv a obe sme si odniesli niečo užitočné. 


Teraz vám poviem niečo o produktoch, ktoré, ako som už spomenula, sme si zakúpili. Ide o fixačný gél pod make-up a matnú tekutú podkladovú bázu TimeWise, ktorú sme použili ako make-up.Oba produkty majú 29 ml, čo je podľa mňa naozaj skvelé množstvo vzhľadom na to, že ich stačí naozaj málo na pokrytie celej tváre. A navyše oba produkty sú nemastné a nekomedogénne, fixačný gél je aj neparfumovaný. Fixačný gél MARY KAY má SPF 15 a poskytuje pokožke strednú ochranu. Je určený pre všetky typy pleti. Na letáčiku píšu, že vytvára perfektný základ na dokonalé nanesenie podkladovej bázy, ale myslím si, že tento krok môžeme vynechať a pokračovať hneď make-upom - resp. použiť oba produkty v kombinácii a ako podkladovú bázu použiť matnú podkladovú bázu TimeWise. 
Druhým produktom je make-up, presnejšie matná podkladová báza TimeWise - podľa toho, ako píšu na letáčiku. Je určená na zmiešanú až mastnú pleť a má flexibilnú kryciu schopnosť. My sme naniesli jednu vrstvu a myslím si, že krycia schopnosť bola tak-akurát, báza zakryla všetko čo mala a pri tom stále pôsobila prirodzene. 

12 komentárov

 1. Obě dvě jste nalíčené krásně, věřím, že vám kurz byl přínosný :)

  Another Dominika

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Cool products and oh, I love friends sweatshirt. :) Do you want to follow each other? Follow me and let me know on my blog so I can follow you back. ♥

  The Fashion Spell | VLOG: Christmas in Romania
  Winter Double Spell INTERNATIONAL GIVEAWAY

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Świetny post <3 bardzo mi się podoba :* oraz super blog :) obserwuję i zostaję tu na dłużej :D zapraszam http://mysterious-natalia.blogspot.com/

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Veľmi pekné líčenia. Pristane Vám to :-)

  Suesanqa Súťaž

  OdpovedaťOdstrániť
 5. aké ste obe zlaté!! :33 strašne sa vami teším, že ten kurz vyšiel podľa predstáv!
  Ivana xx

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Veľmi krásne líčenie. Produkty vyzerajú zaujímavo páči sa mi aj ich obal.

  NINAVE

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Love your post dear ♥
  If you want you can check out my blog.I write about fashion,beauty and lifestyle.Maybe we can follow each other and be great blogger friends !

  http://herecomesajla.blogspot.ba/?m=1

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Pekny makeup, slusi Vam to holky! Dame odber?

  Irena Nováková I SHOP IT WITH ME
  http://www.shop-it.cz

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© IVANNA THE BLOGGER. Design by FCD.