21. 1. 2018

SPÄŤ DO PRAHY

V Prahe som bola ešte v auguste 2017, ale keďže ma vtedy zasiahla dlhá blogovacia pauza, píšem vám o tomto výlete až teraz. Do Prahy sme išla osem-členná zostava - naša rodina a rodina mojej tety. Už vtedy sme vedeli, že to bude skvelý výlet, pretože nie často sa stáva, že sa dáme dokopy všetci ôsmy, keďže sesternica nežije na Slovensku. A nešli sme do Prahy len tak, išli sme vo veľkom štýle - boli sme jednoducho ako Griswoldovci. Osemmiestne auto, príjemný hlas Roba Kazíka z rádia a pila sa aj nejaká tá Becherovka na lepšie zvládnutie tej dlhej cesty :)

V Prahe sme boli všetci prvýkrát, takže sme išli hlavne za typickými miestami a pamiatkami - ako Orloj, Karlov most, Múzeum voskových figurín, atď. Boli sme tam tri dni, všetko sme stihli pozrieť a dokonca sme absolvovali aj plavbu po Vltave. Ubytovaní sme boli v malom hoteli Aladdin, blízko Havlíčkových sadov, ktoré sú prenádherné! Ale poďme pekne poporiadku...

Prvý deň bol celkovo krátky, keďže sme do Prahy prišli na obed a tak sme prakticky mali iba pol dňa na obdivovanie Prahy. Predtým, než sme sa vybrali na Staromestské námestie, sme sa poprechádzali okolo hotela a našli sme naozaj krásne Havlíčkové sady, o ktorých vám napíšem v treťom dni. Na Staromestskom námestí sme pozreli Orloj (ktorý bol práve v rekonštrukcii, takže všade bolo lešenie a tá modrá sieť) , fotili sme sa so živými sochami a boli sme aj v Múzeu voskových figurín, čo bol veľmi príjemný zážitok. Na večer sme stihli ešte plavbu po Vltave.


Druhý deň bol najdlhší a teda najviac nabitý deň z nášho trojdňového výletu. Navštívili sme Pražský hrad a Katedrálu sv. Víta, odtiaľ sme putovali na Karlov most a na obed do najlepšej reštaurácie - PUTICA by Retro Restaurant, kde som jedla najlepší burger v mojom živote. Neskôr večer sme boli opäť v Havlíčkových sadoch v príjemnej vinárni, kde sme pomaly popíjali výborné vínko, jedli dobré jedlo a vychutnávali si čas strávený spolu.


Tretí, a teda posledný deň, sme sa so sestrou rozhodli že vstaneme o čosi skôr a nazrieme "hlbšie" do Havlíčkových sadov. Na Instagrame sme totiž podľa polohy našli naozaj čarovné miesto a rozhodli sme sa ho nájsť. Prvýkrát sme odbočili zle, ale potom sme ho našli. Závidím ľuďom, ktorí bývajú na okolí a môžu tú krásu navštevovať každodenne. Pred odchodom som ešte ostatných presvedčila aby sme sa išli pozrieť na Tancujúci dom. čo je pre mňa taký malý splnený sen.


11 komentárov

 1. Krasne fotky. Doudam ze jste to uzili! Pokud ti chutnaji burgery, mam tip v praze kde jsou uplne nej burgery - THE CRAFT na Namesti Miru ;)
  A dala jsem email odber!

  Irena Nováková I SHOP IT WITH ME
  http://www.shop-it.cz

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Teda pěkné fotky :) V Praze to moc neznám :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. lovely post dear!

  http://cheremimi.blogspot.com.es/

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Hi! I see that you a fantastic blog!
  I really like your design and that's how you write😊
  I like to be in touch with so great and inspirational blogs. That why i wanted ask
  follow for follow?

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Praha je čarovné miesto a dufa,že s atu čoskoro vidíme spolu!! <3
  Ivana xx

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Praha je krásna :) A páčia sa mi tie koláže na štýl halabala

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Miluju Prahu, už se těším až tam zase povalíme :)

  www.lifemomlucy.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© IVANNA THE BLOGGER. Design by FCD.