4. 2. 2018

Novinky: Január (ČASŤ PRVÁ) / New In: January (PART ONE)

ENGLISH
Osobne mám veľmi rada tento druh článkov. Je to akési zhrnutie a pripomenutie si vecí, ktoré nám v danom mesiaci spravili radosť. Keďže za január mám trochu viac noviniek, ako som očakávala, rozhodla som sa článok rozdeliť na dve časti - v prvej časti sa budem venovať kozmetike, v tej druhej móde.

Personally, I really like this kind of post. It´s something like a summary and a reminder of things that made us happy in the given month. Since I have little more new things in January than I thought, I decided to write two posts - part one is about cosmetics, part two is about fashion.

Neviem, či aj vám, ale mne sa občas stane, že dlho túžim vyskúšať nejaký produkt a aj keď ma v konečnom dôsledku sklame, môžem si odškrtnúť pomyselný bod v mojom zozname prianí. Január bol však v tomto smere dosť pozitívny mesiac až na jeden produkt a ostatné malé chybičky, ktoré nie sú až tak podstatné, ale aj tak ich tu určite spomeniem. Tak poďme na to.

I don´t know if it happens to other people too, but sometimes I want to try a product from my wishlist but at the end, it disappoints me. January was a very optimistic month, there was just one product that disappointed me and there were also little things that made me upset too. I will definitely tell which products they were. So let´s go.


Dnes vám teda napíšem o novinkách z kozmetiky. Už na Instagrame som zdieľala fotku nového make-upu a korektoru Maybelline New York z rady Fit Me!. Ešte dávnejšie som používala skôr krémové alebo krémovo-tekuté make-upy, tento tekutý som sa rozhodla vyskúšať po kurze sebalíčenia, o ktorom som písala tu, kde sme používali tekutý make-up ale inej značky.

So today, I will tell you about news from cosmetics. Lately, I posted on my Instagram a photo of foundation and concealer Maybelline New York Fit Me!. I used to love creamy foundations more than liquid foundations, but I was too curious to use a liquid foundation for now.

Určite neľutujem kúpu tohto make-upu, aj keď som po prvom vyskúšaní trocha tŕpla, pretože tá tekutá konzistencia pracuje troška inak, ako krémová. Opísala by som to tak, že make-up sa najprv vpije do pokožky a máte pocit, že vôbec nekryje, ale potom vystúpi von. Krycia schopnosť je taká akurát, ak ho chcete používať na denné nosenie. Ak chcete kryciu schopnosť väčšiu, napríklad na večerné líčenie, asi by som siahla po inom make-upe. Ale ako hovorím, na denný make-up je ako stvorený.

For sure, I don´t regret that I bought this foundation. I was a little bit scared, because, let´s be honest - the creamy foundation and the liquid foundation are two different things. I would say that coverage is quite good - for a daily makeup is just perfect. If you want better coverage, let´s say for a evening makeup, I would recommend using a different foundation. But, as I said, for the daily makeup is perfect.

V ten deň som si kúpila aj korektor, taktiež z rady Fit Me!. Bola som milovníkom Catrice Camouflage, ktorý stále patrí k mojim obľúbencom, ale myslím si, že korektory najlepšie pracujú s make-upmi tej istej značky a rady, preto som sa rozhodla pre túto kombináciu. Korektor som teda používala iba v kombinácii s Fit Me! make-upom, tak neviem povedať, ako pracuje s ostatnými make-upmi. Avšak v tejto kombinácii pracuje a pôsobí veľmi dobre a s istotou táto kombinácia patrí k mojim denným make-up rutinám. Tu by som však spomenula tú maličkú chybičku, ktorá ma trocha sklamala - obal nevydržal dlho, nápis sa po pár použitiach jednoducho zmazal. Jasné, že kvalitu samotného produktu to nijako neovplyvňuje, iba ma to trocha sklamalo.

In the same day I bought this concelar too. I was a big lover of Catrice Camouflage, this concealar is still one of my favourites, but I think that the best combo is a foundation and a concealar from the same brand. So I used this concealer just with Fit Me! foundation so I can´t say how it works with a different foundation. But in this combination, it´s just perfect. Here comes the time where I have to say that this product disappointed me a bit. The thing is that the package didn´t last long, the title simply disappeared after few uses. I know that it doesn´t affect the quality of the product, but still, it disappointed me. 

Púder som si kúpila neskôr, povedala som si, že keď už mám make-up aj korektor, tak by som si mala kúpiť aj púder. Keď som používala Catrice HD Liquid Coverage, púder som nepoužívala vôbec, keďže ten make-up je parádne zmatňujúci. Pri Bourjois Healthy Mix som používala transparentný make-up od Rimmelu, ktorý mám odnepamäti. Tento Fit Me! púder mám v odtieni 115 Ivory, čo je, myslím, druhý najbledší odtieň a perfektne pracuje spolu s make-upom a korektorom.

This powder I bought few days after the foundation and the concealer. With Catrice HD Liquid Coverage foundation I didn´t use a powder since the foundation is very matte. With Bourjois Healthy Mix I used a transparent powder by Rimmel. This Fit Me! powder is in shade 115 Ivory, which, I think, is the second lightest shadow and it´s a perfect combination with the foundation and the concealer. 


Druhou kombináciou kozmetiky, ktorú som si v januári kúpila sú tiene na oči a štetec na tiene. Tiene na oči sú značky trend IT UP a práve tento produkt bol pre mňa tým sklamaním. Pigmentácia vyzerá na prvý pohľad veľmi dobre, aj pri skúšaní prstami na ruky vyzerala veľmi dobre, ale keď som ich používala prvýkrát so štetcom, tak som bola sklamaná. Pigmentácia na očiach naozaj nič moc, dosť prášia a vôbec nedržia na očiach tak, ako by mali. Tým, že som s očnými tieňmi začala iba prednedávnom, siahla som po týchto lacnejších, ale ako vidím, radšej som mohla siahnuť po nejakých drahších a kvalitnejších, aj keď som len začiatočník.

Next products I bought in January are this eye-shadow palette and eye-shadow brush. The eye-shadow palette is by trend IT UP and this was a big disappointment. First, try on your hand in a shop - the pigmentation is perfect, but when you try it on your eyes the pigmentation is not so perfect. The color is not so bright, it´s very cakey and it just doesn´t stay on your eye. I bought this palette because I´m just a beginner in eye makeup and I didn´t want waste a lot of money when I´m not so good at this, but now I see that I should buy some better palette. 

Štetec na oči je od značky Ebelin a je celkom super. Štetiny sú fajn, páči sa mi, že je to taká kombinácia dvoch štetcov - na jednej strane je štetec, s ktorými nanášam tiene do záhybov očného viečka, ktoré následne vytieňujem dostratena so štetcom na druhej strane. Je to taká príjemná kombinácia, ktorú si môžete kúpiť, ak si nechcete zbytočne kupovať dva štetce.

The eye-shadow brush is by Ebelin and it´s quite good. Bristles are good, I like that it´s a combination of two brushes - on one side there is a brush which you use for applying the shadow on your eyelid, and you blend it with the brush on the other side. 


Posledným produktom prvej časti januárových noviniek bude tento šampón Nivea, ktorý je ich prvým micelárnym šampónom. Pri výbere šampónov zvyknem byť veľmi opatrná, najviac som používala Head and Shoulders, ale moje vlasy potrebovali už zmenu, tak som siahla po tejto novinke. Má veľmi príjemnú vôňu, ktorá je veľmi jemná, skoro ju ani necítiť. Taktiež sa mi páči, že ho treba máličko, takže by mal vydržať dlhšie. Určite to ešte potrvá, kým si vlasy zvyknú na takúto zmenu, ale prvé dojmy mám veľmi dobré. 

The last product of this post is this shampoo by Nivea, which is the first micellar shampoo by this brand. I´m really careful when it comes to shampoos, I was using Head and Shoulders for a really long time, but I needed a change. The smell is very nice, it´s really gentle. Also, I really like that you have to use just a little of the product, so it should last for a really long time. My hair will take their time to get used to this change, but my first impression is very good.

9 komentárov

 1. Dúfam, že ti to kombo od Maybelline bude vyhovovať aj naďalej .. :) ja som síce skúšala iba makeup, no nebola som z neho tak nadšená ako 95% ľudí.. veľmi mi zvýrazňoval póry a to som naozaj nechcela. No každý sme iný.. :)

  deerly lost / blog instagram

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Šampon vypadá skvěle, vlastně když si to tak vezmu tak všechny Nivea šampony jsou fajn, nemám žádnou špatnou zkušenost :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Tie topánky, to je láska na prvý pohľad. Sú veľmi pekné. A šampón od Nivea chcem tiež skúsiť, vyzerá celkom sľubne. .)

  Pozývam teba aj tvoje čitateľky do veľkej Valentínskej súťaži na mojom blogu:
  Rebelliouslily

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Bože, ty boty jsou naprosto úžasné!! Docela mě ale zaujal ten micelární šampon, taky používám jen Head & Shoulders, ale tohle vypadá moc zajímavě :)

  Praguetales

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Pekné vecičky :) Tie lodičky sú úplne super ☃ ❄

  Blog de la Licorne

  OdpovedaťOdstrániť
 6. značku fit me vôbec nepoznám, mala by som to napraviť :)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Great post dear!
  I like your blog so much!
  Following you from now :)
  I will be very happy if you follow me back :)

  My blog - http://www.valeriianest.com/

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© IVANNA THE BLOGGER. Design by FCD.