17. 2. 2018

SÚČASNÍ JANUÁROVÍ/FEBRUÁROVÍ OBĽÚBENCI

Kedysi dávno, ešte na začiatku tohto blogu, tu fungovala kategória obľúbenci. Dlho však nevydržala a ja som sa ju minulý rok pokúsila oživiť s tým, že takéto články budú vychádzať pravidelne každý mesiac. Popri tom, ako som sa každý mesiac snažila písať o mojich obľúbencoch, uvedomila som si, že takéto plánované písanie ma nebaví, niekedy ma priam až demotivuje. V istých prípadoch sú tieto pravidelné série článkov super, a to vtedy, ak vám plánované písanie nevadí. Preto som sa rozhodla, že táto rubrika bude taká... pravidelne nepravidelná alebo nepravidelne pravidelná? Jednoducho ak budem mať zopár vecí, ktoré mám naozaj rada a rada by som o nich napísala, tak napíšem. Ak sa do mojich rúk nedostane dlhšiu dobu nič, o čom by som rada napísala, tak nenapíšem. Aké jednoduché. 

Dnes vám napíšem o mojich súčasných januárových a februárových obľúbencoch. A prečo januárovo-februárových? Jednoducho preto, že niektorí z tých obľúbencov ma chytili za srdce ešte v januári a zostali mojimi obľúbencami až do februára. 

KNIHA │ Denník Anny Frankovej 

Denník Anny Frankovej je vianočný darček. Som milovník kníh a túto knihu som si chcela prečítať už dávno. Nikdy nečítam viac kníh naraz a na konci minulého roka bol môj zoznam kníh, ktoré čítam, plný. Tak som sa rozhodla, že si túto knižku zaželám k Vianociam. 

Zvyčajne čítam v práci. Po práci som príliš unavená na to, aby som čítala a vnímala text, a keď nepracujem, tak zvyčajne robím iné veci - blog a pozeranie filmov. Jednoducho to, čo nemôžem robiť v práci. To, čo som chcela týmto povedať je, že túto knihu čítam veľmi pomaly. Momentálne som na strane ... z 371. Ale kniha sa mi veľmi páči. Viete, je celkom čudné čítať niekoho denník, skutočný príbeh, niečo, čo sa naozaj stalo, presne tak ako je to napísané. Nie je to žiadne "založené na skutočnej udalosti", to je "skutočná udalosť"

Anna bola veľmi milé dievča, bola veľmi múdra a vyspelá na svoj vek a svoje myšlienky dokázala perfektne vyjadriť. Dokonca mám niektoré z nich podčiarknuté ceruzkou. Keď čítam túto knihu, miestami si pomyslím "veď ona je ako ja", inokedy zase "je úplne ako moja sestra".


HUDBA  │ Jofre - 92101

Za najlepší album tohto obdobia považujem Jofre - 92101, ku ktorému som sa dostala vďaka môjmu bratrancovi. Okrem kníh mám veľmi rada hudbu, sprevádza ma všade. Pred rokom som si kvôli tomu kúpila aj kvalitnejšie slúchadlá, aby som hudbu mohla počúvať v lepšej kvalite keď cestujem vlakom alebo autobusom. Väčšinu času počúvam hudbu aj keď spolu s rodinou cestujeme autom. Jednoducho, hudba ja naozaj so mnou vždy a všade.

Musím sa priznať, že sama som prekvapená z toho, ako ma mohol slovenský album takto chytiť za srdce. Občas počúvam aj iných slovenských interpretov, ale bližšie mám k tým zahraničným - či už ide o pop, rap alebo čokoľvek iné. Mám pocit, že sa s tými zahraničnými textami viem stotožniť lepšie, nájsť sa v nich presnejšie a častejšie, ako v tých slovenských. Jednoducho lepšie vyjadrujú moje pocity.

A to všetko spĺňa tento album. Už dlho som nepočula taký album, kde si vypočujem aj intro, outro a všetky interludy. Tá samotná hudba u vás vzbudí takú emóciu, že text naozaj nepotrebujete. Prinúti vás rozmýšľať, niečo cítiť, naplno vnímať prítomný okamih. Keď počúvam akýkoľvek album prvýkrát, skladby si púšťam za radom a vypočujem si každú, aj keď ma niektorá na prvé počutie zaujme viac, niektorá menej. Predsa, ten interpret ich vybral na ten album z určitého dôvodu, majú tam svoje opodstatnené miesto a aj zoradenie určite nie je náhodné. Po pár vypočutiach si však aj na tomto albume nájdem svojich obľúbencov. Páči sa mi celý, každá jedna skladba, niektoré mám však rada viac a počúvam ich častejšie, ale to len z toho dôvodu, že majú pre mňa vnútorný skrytý význam.


MÓDA peňaženka od Sisulli´s World Handmade

Pamätáte si na minuloročný článok o mojich narodeninách? S pravdepodobnosťou nie, ale ja vám ho tak trošku pripomeniem, pretože práve na moje minuloročné narodeniny som dostala poukážku na môj originálny obal na notebook. K Vianociam som si okrem knihy zapriala aj poukážku na peňaženku, pretože moja stará peňaženka bola naozaj stará a miestami už aj dotrhaná. A tak mám teraz túto krásku, ktorá mala pôvodne vyzerať presne ako obal na notebook, ale keďže už Sisulli nemala tú látku, vybrala som si túto kombináciu. Veľmi sa mi páči tá kombinácia farieb, je hravá a pritom nie detinská. Je proste krásna.


KOZMETIKACATRICE COSMETICS Professional Make-Up Techniques Face Palette 010 Volume One

Mojim aktuálnym kozmetickým favoritom je jednoznačne táto kontúrovacia paletka od Catrice Cosmetics a je taktiež vianočným darčekom. Keď som ju uvidela v drogérii okamžite som vedela, že ju chcem vyskúšať. Obsahuje dva púdrové kontúrovacie púdre, jednu púdrovú lícenku, jeden zlatý a jeden strieborný púdrový highlighter, jeden krémový higlighter, jeden matný krém a jeden matný púder. Najviac využívam kontúrovacie púdre, strieborný púdrový a krémový highlighter a matný krém a púder. Zlatý highliter je pre mňa príliš tmavý a lícenka príliš ružová, ale inak táto paletka je výborná, má všetko pokope. Navyše, na zadnej strane sú štyri návody na využitie: contouring, draping, strobin a individual perfection, takže aj tí, ktorí ešte nevedia presne "ako na to", si tu nájdu takúto super pomôcku.


8 komentárov

 1. Amazing items! Ana Frank's diary is really fantastic book! And this wallet looks so cute! <3
  Great post dear! I follow your adorable blog, hope you can follow back!
  xx

  The Newest In New Yorker

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Denník Anny Frankovej som začala čítať už dávnejšie, no nejak som pri ňom neostala.. z hudby najčastejšie počúvam v poslednej dobe Smash into Pieces, no a z módy a kozmetiky je tých vecí strašne veľa :)
  Caroline

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Anna Franková je skvělá kniha, taky jí mám moc ráda,peněženka vypadáúchvatně ty barvy! <3 A Paletka krásná <3 Je super, že ti vánoční darečky dělají radost a používáš je :)

  All about Candys life

  OdpovedaťOdstrániť
 4. anna frankova ej absolutna klasika klasik! :) kabelka je neuveritelne cute!! :3
  Ivana xx

  OdpovedaťOdstrániť
 5. What a wonderful photos! And it's really interesting post!
  www.recklessdiary.ru

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Tú knižku si každý neskutočne chváli a dúfam,že sa aj ja k nej dokopem,pretože som na ňu ešte nepočula zlého slova. Páči sa mi tá paletka od catrice,je fajn,že má aj zrkadielko :) . Skvelý článok :) .

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Knihu chcem prečítať aj ja. Dúfam, že sa k nej čím skôr dostanem :-)

  Suesanqa

  OdpovedaťOdstrániť
 8. asi sa budem opakovať, ale tiež by som si chcela túto knižku prečítať :) Dokonca som chcela ísť v Amsterdame aj do jej múzea, ale to som už nestihla :) každopádne zaujímavé veci :)

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© IVANNA THE BLOGGER. Design by FCD.