20. 3. 2018

KEĎ JE ÚČES SÚČASŤOU VÁŠHO ŽIVOTNÉHO ŠTÝLU / WHEN YOUR HAIRSTYLE IS YOUR LIFESTYLE

ENGLISH
Keďže som lifestylová blogerka, píšem o veciach ako móda a kozmetika, ale aj o takých tých každodenných bežných veciach. Myslím si, že vlasy a teda aj účes ako taký, zapadá presne do každej jednej z týchto kategórií. Dotvára predsa náš každodenný výzor, v niektorých prípadoch môže byť aj akýmsi módnym doplnkom a keďže by vlasy mali byť našou korunou krásy, mali by sme sa o ne aj tak starať. Preto som sa rozhodla navštíviť kadernícky salón L&L Hairstyle v Nových Zámkoch, ktorý navštívila predo mnou už aj moja sestra a bola veľmi spokojná.

I am a lifestyle blogger, so I write about things such as fashion, beauty, and everyday life. I think that hair and hairstyle belongs to every category I mentioned. It´s part of our everyday life, sometimes it can be our fashion accessory and we should take a good care of them because our hair should be our crowning glory. That´s why I decided to visit hair studio L&L Hairstyle in Nove Zamky. My sister was there before me and she was so happy and satisfied! 

Doteraz neviem, v ktorej časti môjho mozgu mi napadlo ostrihať si vlasy dopostupna. Nechcem tvrdiť, že tento strih je zlý a nepekný. Popravde, tento strih sa mi nepáčil iba kvôli tomu, že som ho mala celkom nekvalitne spracovaný. A tento netvárny účes som nosila na hlave asi šesť mesiacov, až nie viac. Už som nevedela vydržať, kým mi tie najkratšie vlasy dorastú do ako-takej dĺžky, aby sa s tým dalo niečo robiť.

I still can´t understand why I decided to cut my hair in feather cut before. I don´t want to say that this hairstyle looks bad but MY cut wasn´t done well. So I had to live with this hairstyle without the right shape for six months or more. 
Vždy som sa cítila lepšie v kratších vlasoch. Zlom nastal asi vtedy, keď som si ako malé dievča dala vlasy, dlhé asi po pás, postupne skracovať a skracovať a skracovať... až som sa dostala k svetoznámemu mikádu, ktoré bolo tak výrazné, že mi zadné vlasy už brali so strojčekom. Pri dnešnej návšteve salónu som mala jednu hlavnú podmienku - skrátiť vlasy, poprípade vytvoriť jemné mikádo. Tiež som rozmýšľala nad farbením alebo iba zosvetlením končekov vlasov, ale s Luckou, mojou šikovnou kaderníčkou, sme usúdili, že moja prirodzená farba vlasov je pekná a netreba s ňou nič robiť. Nakoniec mi Lucka vlasy upravila so žehličkou s keratínovým elixírom, ktorý sa tak zažehlí priamo do vlasov a vlasy zanecháva na dotyk jemné.

I´ve always felt better with shorter hair. I still remember me as a small girl with a long long hair. Then I decided to cut my hair shorter and shorter and shorter... until I had very short and hard shaped Mikado. Today I had just one condition - cut my hair shorter and maybe create some soft Mikado. I also wanted to dye my hair or just hair ends but Lucka, my hairdresser, told me that my natural hair colour is really pretty. In the end, Lucka styled my hair with hair straightener with kreatin elixir that is applied straight to the hair. Ešte raz by som chcela Lucke a jej šikovným rukám poďakovať za túto krásnu premenu, som nadmieru spokojná a určite sa do tohto útulného a vkusne zariadeného salóna s radosťou opäť vrátim.

I would like to say big "thank you" to Lucka for her amazing work. I´m so happy and satisfied and I´m looking forward my next visit. 

6 komentárov

 1. Your hair looks great, nice look xo


  https://theninebyivana.blogspot.com/

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Vypadá to fakt pěkně, máš krásné vlasy :)

  www.ftcfblog.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Wow, už dlho som neurobila taký radikálnejší krok, vždy som chcela mať krátke vlasy, ale akosi si myslím, že na to mám ešte čas, neviem prečo.. Do kaderníčky nechodím, končeky si viem ostrihať aj sama, veď nemám náročný účes, ale rada by som niekedy niekam zašla a takto dôverovala, máš to naozaj pekne a usúdili ste dobre, tvoja farba vlasov je veľmi pekná <3

  OdpovedaťOdstrániť
 4. I also love and prefer to wear short hair! Your hair looks lovely <3
  www.thefancycats.pt

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© IVANNA THE BLOGGER. Design by FCD.