18. 4. 2018

AKO SOM SA ZAMILOVALA DO ČERVENEJ FARBY

Čo sa týka obliekania, nenosím veľa pestrých farieb. Najradšej nosím čiernu, sivú, bielu a poprípade modrú. Proti pestrým farbám nemám nič, mám ich veľmi rada a taktiež sa mi páčia farebné a veselé outfity, ale ja som si svoj štýl našla v jednoduchších farbách a práve v tých sa cítim najlepšie. Pred pár dňami sa to však nevedomky zmenilo a v mojich rukách sa ocitla pestrá farba, do ktorej som sa okamžite zamilovala. Červená.


Určite viete, že červená farba symbolizuje okrem lásky aj hnev, ale vedeli ste, že čínskej tradícii je červená farbou šťastia? Ja sa prikláňam skôr k tej teórii o čínskej tradícii a farbe šťastia, pretože práve vtedy, keď mám dobrú náladu, červenú farbu vyhľadávam, a aj si obliekam, častejšie.

"There is a shade of red for every woman." - Audrey Hepburn


Ako prvá sa  mi do rúk dostala kniha Love, Simon (v originálnom názve Simon vs. The Homo Sapiens Agenda) od Becky Albertalli. Dozvedela som sa o nej prostredníctvom Instagramu, kde som videla trailer na pripravovaný film podľa tejto knihy. Ja som ten typ človeka, čo si vždy radšej najprv prečíta knihu a až potom pozerá filmové spracovanie a ani v tomto prípade som nespravila výnimku. Musím povedať, že tú knihu bolo neskutočne ťažké nájsť v kníhkupectvách v mojom okolí a nakoniec mi ju priniesla sestra z Bratislavy. Ešte som ju nezačala čítať, pretože stále mám rozčítanú Vraždu v Orient Expresse, ale už sa na ňu veľmi teším! 😄 Hlavne kvôli tomu, že skoro vôbec neviem o čom je (chcem sa nechať prekvapiť) a aj pre to, že je v angličtine. 


 Popravde, už si nepamätám, či som si skôr kúpila mikinu alebo vyrobila čiapku. Áno, čítate správne - vyrobila. Musím sa pochváliť, že tá čiapka je čistý a pravý HAND-MADE. Ako som robila šál pre Naty, povedala som si, že by som mohla skúsiť uštrikovať čiapku. Viem, že to nie sú vôbec sezónne jarné kúsky, ale tak to vyšlo 😅 Vo svojej podstate ide o to, že som takúto štrikovanú čiapku robila prvý krát a myslím si, že na "prvotinu" vyzerá celkom k svetu. Štrikovanie aj háčkovanie ma veľmi baví, mám rada ten pocit, že som niečo vyrobila vlastnými rukami a dúfam, že sa v tom  budem stále zlepšovať! 

Mikinu som našla v F&F za super cenu 8,99€, z ktorej som mala ešte 20% zľavu na ClubCard. Mikinu "cez hlavu" som hľadala už dlhšie a chcela som buď klasickú sivú alebo potom takúto pestrú červenú. A keď som uvidela túto a ešte za takú cenu, bolo vybavené! Poznáte to, taký príjemný win-win 😍 Mikina je pohodlná, nie je hrubá ale vďaka materiálu je stále veľmi teplá. Už sa teším, ako ju budem kombinovať s riflovou bundou, džínsami a klasickými čiernymi converskami. Poslednou vecou je tento viacfarebný vak, ktorý som dostala ako darček od bývalej kolegyne. Ako som písala, je viacfarebný, takže okrem červenej sa na ňom nachádza aj zelená a modrá. Pre mňa veľmi divoká kombinácia farieb, ale musím priznať, že sa mi neskutočne páči. Kolegyňa, ktorá mi ho podarovala, vedela, že veľmi túžim po tomto vaku, lenže v žltej farbe. Podávala mi ho so slovami, že vie, že som túžila po žltej farbe, ale ten nevedela nikde nájsť, tak sa rozhodla pre tento, pretože ona má veľmi rada pestré farby a práve tieto tri sú jej najobľúbenejšie. Som neskutočne rada, že mám takúto peknú spomienku na bývalú prácu a bývalú kolegyňu 😊 A aj keď vyzerá, že je malý a moc sa do neho nezmestí, prekvapivo je veľmi priestranný. Och, som do neho! 

5 komentárov

 1. Knížku o Simonovi jsem četla a byla vážně nádherná, na film už se moc těším:).

  Windy pink style

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Červenou barvu mám hodně ráda, i když jsem zatím asi nenašla ten správný octín, ktetý by mi slušel :)

  Maris Novotná

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Amazing post dear! Have a great weekend! xoxo
  Vesna - Home Chic Club

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Červená farba je moja obľúbená. A ďakujem za tip na knížku :)

  THE EFFLORESCENCE GIRL

  OdpovedaťOdstrániť
 5. som na tom uplne rovnako :D tiez nie som fanusikom farebnych veci an obleceni a jedine co som doteraz nosila bola denimová modrá :D ale ako sa minulu jesen z cervenej stal trend uplne som sa do nej zamilovala :D asi to az nie je zdrave
  Ivana xx

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© IVANNA THE BLOGGER. Design by FCD.