30. 4. 2018

LONDÝN, DEŇ 1 / LONDON, DAY 1: WEMBLEY STADIUM, LONDON EYE, BIG BEN AND ST. PAUL´S CATHEDRAL

english
Dnes Vám prinášam prvý článok z Londýna! Články budú spolu tri a odkedy som prišla, rozmýšľala som, ako články rozdelím. Nechcela som, aby v jednom článku bolo fotiek priveľa a v  ďalšom príliš málo. Nakoniec som však svoje rozhodnutie zmenila a články rozdelím najjednoduchším spôsobom - podľa dní. A s tým, že v jednom článku bude fotiek viac ako v druhom sa budeme musieť zmieriť - ja aj Vy.

Today I bring you the first post from London! There will be three posts together and from the very first moment we landed in Slovakia, I was thinking how to separate them. I didn´t want to have a lot of photos in the first post and then just a few photos in the other two posts. Then I changed my mind and I decided to separate them in the easiest way - by days. And we both (you & me) will have to swallow the fact that in one post are more photos than in the other two posts. 


Do Londýna sme leteli v nedeľu ráno, takže sme mali celý deň pred sebou. Z letiska sme išli autobusom, ktorý sme si objednali ešte na Slovensku a vzal nás na Baker Street, odkiaľ sme šli metrom na hotel. Bývali sme v hoteli Travelodge High Road Wembley, ktorý sa nachádza priamo nad stanicou metra (a verte mi, že to bolo niekedy dosť počuť 😄) a ani nie 10 minút od štadióna Wembley, ktorý sme išli "okukať" ako prvý, pretože sme ešte museli čakať na hotelový check-in. Hotel bol podľa mňa super, úplne vyhovoval našim požiadavkám - ráno sme si dali plnohodnotné raňajky a vrátili sme sa späť až večer, dali sme si rýchlu sprchu a šup do pohodlnej postele, aby sme boli pripravené na ďalší deň! Navyše, personál bol veľmi milý a nápomocný, čo je podľa mňa naozaj plus.

We came to London on Sunday morning, so we had all day ahead. We went from the airport by coach, that we ordered when we were still in Slovakia. The coach took us to Baker Street and then we took underground to our hotel. Our hotel was Travelodge High Road Wembley, that is right above the underground station (and we could hear it 😄) and about 10 minutes from Wembley stadium, that we went to visit right away because we had to wait to check-in at the hotel. I think that the hotel was perfect for us - we had breakfast in the morning and we came back in the evening when we took a shower and went to bed, so we would be ready for next day. And the staff was very nice and helpful, what is a big plus. Hneď ako sme sa dostali na hotelovú izbu sme sa v momente prezliekli, lebo v Londýne bolo nečakane teplo a hneď sme sa vybrali do centra. Naša prvá zastávka - Londýnske oko! Neviem, či viete ale ja som v Londýne bola už v roku 2015, takže všetky tieto typické miesta som už videla. Nie, že by som sa teraz netešila, že ich vidím znova - veď je to môj milovaný Londýn! -  ale viac som sa tešila na reakcie mojej sestry, ktorá bola v Londýne prvýkrát.

Right away how we got our hotel room, we changed our clothes because it was SO hot in London and we headed straight to the centre of London. Our first stop - London Eye! I don´t know if you know, but I was in London in 2015 so I saw all these typical places before. I don´t want it to sound like I´m not happy that I saw them again this time - it´s my lovely London! - but I was more excited to see my sister´s reactions because it was her first time in London. 


Big Ben. Jedna z najviac ikonických vecí Londýna sa práve rekonštruuje a rekonštrukcia má trvať do roku 2021. Takže namiesto fotiek s Big Benom máme fotky s lešením všade okolo neho. Určite nás to veľmi mrzelo, ale čo sa dá robiť, všakže? Cez Westminster Bridge sme prešli na druhú stranu Temže, na ktorej sa odohrával Londýnsky maratón. V tom momente ma chytila maličká úzkosť, pretože nemám rada, keď som vo veľkom dave ľudí. Navyše nás všetky chytal hlad, všetky reštaurácie boli už zatvorené a zachrániť nás mohol jedine McDonald´s. Po obede, ktorý nebol moc typicky anglický, sme sa šli pozrieť pri Katedrálu sv. Pavla a cez Millennium Bridge sme sa vrátili na opačnú stranu Temže. 

Big Ben. One of the most iconic things in London is being renovated and it will last until 2021. So we don´t have any pictures with Big Ben, we have just pictures with scaffold around it. We were disappointed, but how we can change it, right? We crossed the Westminster Bridge on the other side of Thames, where was London Marathon. A little panic attack hit me at that moment because I don´t like when I´m at a big crowd of people. In addition, we started to be hungry, all restaurants were closed and only "restaurant" that could save us was McDonald´s. After no so typical English lunch, we went to visit St. Paul´s Cathedral and we crossed the Millennium Bridge back to the other side of Thames. 
A teraz si predstavte, že sa ešte chceme ísť pozrieť na Tower Bridge, ale pešo sa nám jednoducho nechce ísť, tak sa rozhodneme ísť autobusom. Na informačnej tabuli si zistíme autobus a odvážne sa vydáme na zastávku. Vezieme sa najprv chvíľu a všetko sa nám zdá v poriadku, že veď čochvíľa vystupujeme. Keď sme sa však viezli nejakých 35 minút a zachádzali sme ďalej a ďalej od centra, rozhodneme sa čo najrýchlejšie vystúpiť, aby sme sa mohli vrátiť späť metrom. Preto sa z Tower Bridge stala iba cesta na hotel, pretože sme po tom blúdení boli naozaj veľmi unavené! 😁 A teda ešte predtým, ako sme poblúdili, poslednou udalosťou prvého dňa v Londýne bol koncert chlapca menom Dawson Reeve na Bankside! Tá energia, ktorá tam bola a tí ľudia, ktorí mi prekvapivo nespôsobovali úzkosť (bolo to asi tým gin-tonicom, haha) mi v pamäti zostanú navždy!

And now try to imagine that we want to go to visit Tower Bridge, but we are too lazy to walk so we decide to take a bus. We check the bus at info panel and go to a bus stop. We travel by bus for a few minutes and we think that everything is fine. But when we travelled for about 35 minutes and the bus went still further from the central London, we decided to get off the bus so we can go back by underground. So visiting Tower Bridge changed into travelling to the hotel, because we were SO tired from getting lost! 😁 But before we got lost, the last event of the first day in London was a small concert of a boy called Dawson Reeve on Bankside! I will forever remember all the energy, all the people that didn´t cause me a panic attack (maybe it was because of the gin-tonic, haha)!
Boli ste niekedy v Londýne?
Ak áno, aké miesta alebo zážitky si navždy uchováte vo svojej pamäti?

Have you ever been in London?
If yes, what places or reminiscences will stay in your heart forever? 

Instagram: @ivannatheblogger
Facebook Page: IVANNA THE BLOGGER

4 komentáre

 1. Vám ale vyšlo ukážkové počasíčko! My sme boli pred 3 týždňami a to bola ešte zima a fučalo :/
  Londýnsky výlet

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Londýn je čarovné miesto :) Mňa uchvátilo to mesto keď som tam praxovala :) Krásny článok :) Ak by si si chcela prečítať o mojej praxi a zážitkoch v Londýne kukni na mojom blogu sekciu Travel. Trošku sa síce preklikáš, keďže to bolo ešte v časoch kedy som chodila n strednú do 3. ročníka, ale ak sa budeš nudiť...;)
  partofnicol.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Máš nádherné fotky! :) já v Londýně byla v deváté třídě se školou, ale zdrželi jsme se pouze jeden den, ty ostatní jsme byli v jiných městech :) rozhodně bych se tam ale chtěla někdy vrátit, protože je to vážně nádherné město :)

  Maris Novotná

  OdpovedaťOdstrániť
 4. I really would love to visit London! Your photos are beautiful :)
  The Fancy Cats | Japan Candy Box Giveaway

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© IVANNA THE BLOGGER. Design by FCD.