7. 5. 2018

LONDÝN, DEŇ 2 / LONDON, DAY 2: MONUMENT, SKY GARDEN, TOWER OF LONDON, TOWER BRIDGE, GREENWICH AND BUCKINGHAM PALACE

ENGLISH
Je tu opäť pondelok, čo znamená ďalší článok z Londýna. Dnes Vám napíšem o druhom dni, ktorý sme v Londýne zažili a aj o mieste, ktoré musíte určite navštíviť, keď raz prídete do Londýna. Myslím, že tento druhý deň bol najproduktívnejším a videli sme toho najviac.

Monday is here again and that means that I am bringing you another post from London. Today, I am going to write to you about our day 2 at London and about one special place that you should visit when you will be visiting London. I think that day 2 was the most productive day.Deň sme začali raňajkami na hoteli. Sestra s kamarátkou skúsili aj tie typické anglické raňajky, teda vajíčka, fazuľa a všetky tieto veci... Ja som to neskúšala, lebo mi takéto veci na hoteloch moc nechutia a fazuľu nejem vôbec. Dala som si maslový toast a skúsila som slaninu, ale aj tak som si najviac pochutila na mojich obľúbených cereáliách. Po raňajkách sme sa hneď vybrali do mesta.

Our day started with hotel breakfast. My sister and my friend have tried the typical English breakfast - eggs, beans and all those stuff. I did not try it, because I do not like that kind of breakfast in a hotel and I do not eat beans at all. So I just had a butter toast with bacon, but I liked the cereals the most. After breakfast we headed to the centre of the London. 

Ako prvé sme boli pozrieť Monument, ktorý sa nachádza blízko Sky Garden, čo bolo našou ďalšou zastávkou. O Monumente Vám asi moc písať nemusím, ale pre tých čo nevedia, je to Pamätník Veľkého požiaru, ktorý vypukol v roku 1666 a stojí presne na tom mieste, kde požiar vypukol. Sky Garden je záhrada nachádzajúca sa na 35. poschodí budovy a je z nej nádherný výhľad na celý Londýn. Vstup je zdarma, všetko čo musíte spraviť, je objednať si lístky dva týždne vopred. Vstup je na 60 minút, čo je podľa mňa aj celkom dosť, pokiaľ nechcete iba tak sedieť a piť kávu. My sme to obehali asi za 30 - 40 minút a pokračovali sme ďalej v našom objavovaní Londýna, pretože by sme to inak nestihli všetko pozrieť. Ale som naozaj rada, že sme tu boli a považujem to za najlepší moment celého výletu. 

The first thing to see was Monument that is situated near Sky Garden which was our next stop. I do not think that I need to write you a lot about Monument, but for those who do not know what it is, Monument is a monument of the Great Fire of London that started on September 2nd, 1666. Sky Garden is a garden situated on the 35th floor and that offers you 360-degree breathtaking view of the City of London. Entry is free, everything you need to do is to book your visit two weeks in advance. The entry is for 60 mnutes and that is quite a long time if you do not want to just sit and drink coffee. We have been there for 30 - 40 minutes and continued with our London adventure. But I am so happy and I think that this is my highlight of this trip.Po Sky Garden sme išli pozireť Tower a Tower Bridge a práve na Tower Bridge som sa tešila najviac práve z toho dôvodu, že som vedela, ako moc sa bude tešiť moja sestra. Ešte stále si pamätám, ako sme si pred rokmi hovorili, že raz spolu pôjdeme do Anglicka a budeme vidieť Tower Bridge naživo a vždy sme to mysleli viac zo srandy ako vážne. A teraz sme tam boli, stáli sme pred Tower Bridge a v hlave mi išlo iba: "Konečne." A viete čo je najviac vtipné? Že na zábradlí pri Tower Bridge nájdete spolužiakove meno, ktoré tam vyryl ešte v roku 2015, keď sme tam boli zo školy.

After the visit of Sky Garden, we went to visit Tower and Tower Bridge. I was so excited to see Tower Bridge because I knew how much is my sister looking forward to it. I still remember how we used to dream about going to London, visiting all these places as Tower Bridge and we were joking and not taking it seriously. But now, we were there, standing in front of Tower Bridge and everything I could think of was just: "Finally." And do you know what is hilarious? That I have found my high school clasmate´s name that he engraved on railing back in 2015, when we were in London as a high school trip. 

Ďalšou zástávkou druhého dňa bol Greenwich, kde sme okrem Kráľovského observátoria s nultým poludníkom navštivili aj trh, kde sme si dali tradičné Fish and Chips (a pritom sme hrali Jengu). Taktiež sme chceli navštíviť aj park s jeleňmi a aj keď sme boli na tej správnej ceste, domáce ženy nás naviedli na úplne opačnú stranu, takže sme žiaden park s jeleňmi nevideli.

Another stop of the day 2 was Greenwich where we visited Royal observatory with the meridian. We also visited Greenwich Market where we had traditional Fish and Chips (while playing Jenga). We also wanted to see Deer Park and even though we were on the right way, some local ladies told us that we had to go in opposite (wrong) direction. So we did not manage to see it. Poslednou zastávkou, ktorú sme počas druhého dňa navštívili je Buckinghamský palác a Park sv. Jakuba. Povedala by som, že to bolo také oddychové zakončenie dňa, po ktorom sme sa vrátili na hotel a ešte sme vybehli na jeden gin-tonic a pivo do baru vo Wembley. 

The last stop was Buckingham Palace and St. James´ Park. I would say that it was a relaxing ending of the day, after whic hwe went back to the hotel and later on for another gin-tonic and beer to a bar at Wembley.

Navštívili by ste Sky Garden?

Would you like to visit Sky Garden?

Instagram: @ivannatheblogger
Facebook Page: IVANNA THE BLOGGER

Za pomoc s prekladom textu do angličtiny ďakujem Ethical Vibes.

3 komentáre

 1. Krásne fotky ! Veľmi vám to tam pristane :)
  partofnicol.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 2. V Londýne som bola v roku 2014 a veľmi som si to užila, tak dúfam, že sa čoskoro vrátim. Tiež som na raňajky uprednostňovala cereálie a toasty, hoci som jedla aj vajíčka a tie boli fajn. :)
  Nechcem byť grammar nazi, ale máš niekoľko chýb v anglických textoch, čo nemusí robiť dobrý dojem pre prípadného zahraničného návštevníka. Nechcem byť ale zbytočne negatívna a naozaj to nemyslím v zlom.. aspoň vieš, že som článok naozaj čítala. :D

  ethical vibes / blog instagram

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ahoj :) Ďakujem veľmi pekne za tvoj komentár! Vôbec ho neberiem zle, naopak som rada, že sa niekto k tomu vyjadrí a tak aspoň sa budem môcť v budúcnosti poučiť :) Priznávam sa, že anglický text mi niekedy robí problém, hlavne ak mám v hlave veľa myšlienok, ktoré chcem vyjadriť :) Ešte raz, ďakujem :)

   Odstrániť

Latest Instagrams

© IVANNA THE BLOGGER. Design by FCD.