26. 7. 2018

ČASŤ PRVÁ: NA ORAVE DOBRE...

Ak nepočítame posledný článok, v ktorom som Vám priniesla tri letné inšpirácie, tak dnes Vám prinášam prvý rozsiahlejší článok po dlhšej letnej pauze. Písala som to už veľa krát, ale napíšem to aj teraz - leto nie je môj veľký priateľ a odkedy blogujem, v lete som vždy mala takúto (minimálne) mesačnú pauzu. Keď sú vonku takéto horúčavy, nič sa mi nechce. Pre niektoré blogerky je to jedno z najobľúbenejších období, pretože môžu fotiť nádherné outfity, pre mňa je to obdobie utrpenia, pretože neviem do čoho sa obliecť, aby to bolo zároveň pohodlné aj pekné, pretože pre mňa sú najpohodlnejšie dlhé rifle a mikiny.

bb
Tento rok nám opäť nevyšla dovolenka pri mori, ale verím, že nabudúci rok už naozaj vyjde. Avšak, aby sme celé leto nesedeli doma, rozhodli sme sa aspoň pre krátky trojdňový výlet na Oravu. Na chate Pohoda, kde sme boli ubytovaní, bol bratranec už predtým, takže sme išli viac menej na istotu. Vedeli sme, čo môžme a nemôžme od chaty očakávať. A jednou z vecí, ktorú sme očakávať nemohli bol signál - žiadne SMS, telefonáty alebo dáta. Jednoducho nič. Ale bola to jedna z najlepších vecí na celom výlete - to, že sme sa rozprávali medzi sebou, smiali sme sa a vychutnávali sme si tak každý jeden moment. 
Ako som už písala, na chate sme boli iba tri dni. Prvý deň sme sa zabávali asi najviac. Nechýbala hudba, zábava, smiech. Jednoducho sme sa vybláznili ako sa len dalo. Na druhý deň vládla pohoda a ticho. Dokonca ani hudbu sme nepočúvali. Počúvali sme iba potok, ktorý tečie hneď pri chate (a taktiež slúži ako prírodná chladnička) a štebot vtákov. Večer sme si zahrali dve kolá spoločenskej hry Alias, čo považujem za jeden z highlightov celého výletu. Tretí, posledný deň, bol prakticky odchodvý. Cestou domov sme sa však zastavili na troch miestach - Múzeum oravskej dediny, Zoo Kontakt a reštaurácia Kozí vršok. Z týchto miest mám snáď najviac fotiek, takže Vás budem zásobovať najmä nimi. Dnes Vám sem hodím dávku fotiek z chaty a z múzea, o Zoo Kontakt Vám poviem v ďalšom článku. 
CHATA POHODA

Chata sa nachádza na Orave, v dedinke Chlebnice a prakticky sa nachádza v lese, preto ten žiadny signál. Majitelia chaty sú veľmi milí, dokonca nám pomohli s problémom s autom. Ak potrebujete trochu "vypnúť" od reality a užiť si príjemné prostredie, s určitosťou môžem povedať, že toto je to miesto. 

Na chatu si dokonca môžete priniesť aj psíka. Toto je Rambo, francúzsky buldoček mojej sesternice :) 
Najpohodovejší večer strávení pri hre Alias :)

MÚZEUM ORAVSKEJ DEDINY

So sestrou a tatinom sme viac ten typ ľudí, ktorí chcú vidieť všetko, čo je na okolí. Napríklad aj Múzeum oravskej dediny. Je to vec, ktorú by som nešla navštíviť iba tak, na jednodňový výlet, ale keď už sme to mali na okolí, tak sme tam určite chceli ísť. Nakoniec sme aj tak išli iba "my" - naša štvorčlenná rodina a teta s ujom, sesternicou, bratrancom a Rambom si dali v reštaurácii nejaké to pivko a kofolu. Vstupné nebolo vôbec drahé, dospelí platia 4€ a študenti 3€, takže je to podľa mňa super. Pri vchode si viete zobrať papierového sprievodcu, alebo aj aplikácia, ktorú keď si stiahnete, tak môžte sprievodcu počúvať cez telefón. Asi v polovici našej prechádzky po múzeu začalo trocha pršať. To nás trocha vystrašilo, že dážď zosilnie, tak sme to celé trocha urýchlili ale zároveň sme videli všetko, čo sme chceli. 

UŽ STE NIEKEDY BOLI NA ORAVE? 
ALEBO V MÚZEU ORAVSKEJ DEDINY? 
Instagram: @ivannatheblogger
Facebook Page: IVANNA THE BLOGGER

3 komentáre

  1. Oravu milujem! Plno prírody a zvierat. Ďakujem za tip na dobrú chatu bez signálu, lebo presne to je to, čo vyhľadávam v poslednej dobe. Čo ma mrzí, je fakt, že som o Múzeum Oravskej dediny nevedela skôr. Vyzerá to tam nádherne a tak sa tam hádam čoskoro vyberiem. V Zoo kontakt som už bola a tak sa teším na tvoje dojmy z návštevy. Verím, že ste si výlet naplno užili! :)

    THE EFFLORESCENCE GIRL

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Orava má svoje čaro, ja som tam bola a určite sa tam plánujem vrátiť. :) Super fotky!

    OdpovedaťOdstrániť

INSTAGRAM

© IVANNA THE BLOGGER. Design by FCD.