29. 7. 2018

VEĽKÍ LETNÍ FAVORITI / BIG SUMMER FAVOURITES

U mnohých blogeriek aj čitateľov je tento formát článkov obľúbený. Ja sama ho mám rada, ale nepíšem ho tak často. Na začiatku tohto blogu som si hovorila, že obľúbencov budem pridávať pravidelne každý mesiac. Ale koľkokrát sa Vám reálne stane, že máte KAŽDÝ MESIAC niečo nové, čo si okamžite obľúbite. Preto som si povedala, že takéto články budem vydávať vždy, keď sa mi nahromadia veci, ktoré mám rada a s ktorými by som sa s Vami rada podelila. Dnes Vám teda prinášam veľkých letných obľúbencov, prostredníctvom ktorých Vám tak poviem, čo v lete robím - čo pozerám, čo čítam, akú kozmetiku používam aj čo počúvam. Tak Vám želám príjemné čítanie a poďme na to! 

A lot of bloggers and fans love this kind of posts. I love it, too but I don´t write it so often. When I started this blog, I wanted to have this category as a regular category where I will post every month. But, let´s be honest, how often happens to you that you have EVERY MONTH something new you immediately fell in love with? So I decided to write these posts when I will have more things I love that I want to share with you. So today, there is a big summer favourite things or "what I do in summer" - what I watch, what I read, what cosmetic I use and what I listen to. So, let´s go! 

HUDBA / MUSIC
SUMMERCLUB / SUMMERCLUB


Začnem s hudbou, aby ste si ju mohli pustiť hneď na začiatku a potom ju počúvať počas celého článku. Naozaj to urobte, pretože viac "pohodovú" hudbu v súčasnosti nepoznám. SummerClub je britské duo, o ktorom vieme veľmi málo. Ja som sa k nemu dostala vďaka jednému z členov menom Jordan Bolger, ktorý hrá v mojich obľúbených seriáloch, o ktorých Vám napíšem. Takže to bola taká reťazová reakcia, ktorá ma doviedla až sem a ja som za to neskutočne vďačná. Zatiaľ majú na konte iba zopár piesní ale verím, že sa im bude dariť a možno nám čoskoro prinesú aspoň nejaké EP? 

I will start with music, so you can play it right at the beginning and listen to it for the rest of this post. Like really, do it. This music is so cool and chill and I don´t know any better music these days. SummerClub is a British duo that we know about them very little. I get to know it thanks to one member from the duo Jordan Bolger, who plays in my favourite TV shows. So, it was a chain reaction that got me to this music and I´m so grateful. They have just a few songs but I believe, that they will be better and better and maybe we will get an EP? 

SERIÁL / TV SHOW
PRVÝCH STO, GANGY Z BIRMINGHAMU / THE 100, PEAKY BLINDERS

Prvých sto som začala pozerať v čase, kedy už bežala druhá séria. O chvíľu bude končiť už piata séria tohto sci-fi seriálu, ale verím, že nebude posledná. Je to úplne odlišné od môjho druhého obľúbeného seriálu Gangy z Birminghamu, ale oba mám rovnako rada. Páči sa mi práve tá odlišnosť, že v každom nájdem niečo úplne iné.  Prvých sto je postapokalyptický seriál, ktorý je plný emócií, zložitých vzťahov a zápletiek. Je to asi jeden z mála seriálov, ktorý som vydržala pozerať takto dlho bez toho, aby ma to začalo nudiť. A aj vďaka tomuto seriálu som sa dozvedela o hercovi Jordanovi Bolgerovi, ktorý v ňom hrá postavu Milesa Shawa. Potom som si následne vďaka nemu začala pozerať seriál Peaky Blinders, ktorému momentálne začína piata séria. Ja som na konci štvrtej série a považujem to za jeden z najlepších seriálov. Pokiaľ máte radi obdobie v Británii okolo roku 1920, tak si ho zamilujete tiež. Skvelé herecké výkony, neodolateľný britský prízvuk a dej, ktorý dokáže nepríjemne prekvapiť aj potešiť - to všetko nájdete v tomto seriáli.

I started watching The 100 in time when there was season 2 already. Now it is season 5 and just two episodes left to the final of this amazing sci-fi TV show! Anyway, I believe it is not the last season. It is so much different from my other favourite TV show Peaky Blinders but I love them the same. The thing I love about it is the difference, that I find different things in them. The 100 is a post-apocalyptic show, full of emotions, difficult relationships and twists. It is one of the few TV shows that I can watch for a long time without getting bored. And thanks to this show I got to know actor Jordan Bolger who plays a character of Miles Shaw. And thanks to him I started to watch Peaky Blinders. This year there will be season 5 (I think that the first episode is already out - I´m not sure) but I´m still at season 4. I think this is one of the best shows I´ve ever watched. If you like period in Britain around 1920, you´ll love this show, too. Amazing actors, irresistible British accent and story that can unpleasantly surprise and delight at the same time - it´s all in this show. 

FILM / MOVIE
MAMMA MIA: HERE WE GO AGAIN! / MAMMA MIA: HERE WE GO AGAIN! 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt mamma mia 2

Budete sa smiať, budete plakať, budete si spievať a dokonca aj podupkávať nohou. Mammu Miu som mala vždy veľmi rada, takže keď som sa dozvedela od sestry, že bude aj druhá časť, tak som sa veľmi potešila. Dokonca sme išli do kina na dámsku jazdu - ja, ona, mamina, teta a sesternica. A veľmi sme si to užili. Možno to bolo tým fernetom zdarma pred predstavením, možno to bolo tým, že je to naozaj skvelý film. Mne osobne sa veľmi páčilo to prepojenie minulosti s prítomnosťou a tento moment som si najviac užila pri záverečných scénach, ktoré boli senzačné. Ak si chcete pozrieť nejaký pohodový film, pri ktorom sa u Vás zároveň vystrieda množstvo emócií, toto je tá správna voľba. 

You will laugh, you will cry, you will sing and even - you will stomp. I´ve always loved Mamma Mia, so when my sis told me that there will be Mamma Mia: Here We Go Again! I was extremely happy. Actually, we went to a girl´s night out - me, my sis, mum, aunt and cousin. And we enjoyed it so much! Maybe it was because of the liquor we had before the movie, or maybe it was because of the fact that the movie is really great. My favourite thing about the movie is the connection between the past and the present and I enjoyed it the most at the final scenes that were sensational. If you wanna watch a movie that will make you smile and cry at the same time - this is the right choice.

KOZMETIKA / BEAUTY
L´ORÉAL PARIS CUKROVÝ CLEAR SCRUB / L´OREÁL PARIS SMOOTH SUGARS CLEAR SCRUB

Už dlho som pokukovala po týchto nových scruboch od L´oreál Paris a pri poslednej návšteve drogérie som si povedala, že si ho už konečne kúpim! Automaticky som siahla po tomto čistiacom bojujúcom proti čiernym bodkám, ktorý obsahuje semiačka z kiwi, ale zaujal ma aj ten s hroznovým olejom na rozjasnenie. Má nádhernú vôňu, zaujímavú konzistenciu a taktiež je pre mňa zaujímavý spôsob nanášania, lebo nie je to taký obyčajný scrub. Veľkým plus je aj to, že ho môžete použiť na pery! Po použití som mala pokožku ihneď čistú a hebkú, čo trvalo aj niekoľko dní. Takže pre mňa veľký favorit z kozmetiky!

I´ve been looking at this product every time I went to my favourite drugstore. At my last visit, I finally bought it! I was like - whatever, I want it! I chose this green cleansing scrub that is also "anti-blackheads". This scrub contains kiwi seed and the smell is amazing! I´m also interested in the one with grapeseed for glowing. I said this already, but the smell is really beautiful, the consistency is quite interesting and what is also interesting is the way you apply it because it is not like common scrubs. A big plus is that you can also use it as a lip scrub! After this scrub, my skin was very smooth and clean what lasted for several days. So this is my big beauty favourite! 

3 komentáre

 1. The 100 miluju, je to můj nejoblíbenější seriál a mohla bych koukat pořád dokola :) na Mamma Mia byla kamrádka a říkala že nic moc, ale každý má jiný vkus :) já na film třeba taky někdy mrknu :)
  MyGoldenMind

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Na Mamma Mia se musím podívat, miluji ten muzikál! Jinak můj top seriál se stal příběh služebnice, doporučuji. Od lorealu mám masku a taky chci zkusit Scrub ♥

  allaboutcandyslife

  OdpovedaťOdstrániť
 3. I have heard so many great things about Mama Mia! Thanks for sharing all of your favorites! XO, Ellese

  Rock.Paper.Glam.

  OdpovedaťOdstrániť

INSTAGRAM

© IVANNA THE BLOGGER. Design by FCD.